• Kategorie
  • Szukaj
  • Kurtki Softshell męskie

W ofercie sklepu Diuneo znajdziesz wysokiej jakości kurtki z materiału softshell, który zapewnia doskonałą osłonę przed wiatrem, chłodem i lekkim deszczem. Oferujemy wyłącznie markową odzież wierzchnią pochodzącą od renomowanych producentów, takich jak m.in. 4F czy Alpinus. Kurtka softshell jest odpowiednia na każdą porę roku, warto więc zadbać o to, aby w Twoich zasobach znalazła się choć jedna sztuka takiej odzieży. Proponujemy szeroką gamę kurtek softshellowych w wielu wariantach kolorystycznych oraz fasonach.

Softhselle męskie z oddychającą membraną - odzież do zadań specjalnych

W kategorii outdoorowej odzieży od lat ogromną popularnością cieszą się softshelle. Wyróżniają się oddychalnością i zdolnością do odprowadzania wilgoci - z tego powodu sprawdzają się zarówno w strojach górskich jak i sportowych czy też przeznaczonych do wycieczek pieszych w zmiennych warunkach atmosferycznych. Zarówno kurtki i bluzy typu softshell cechują się dwu- lub trzywarstwową konstrukcją. Ta warstwa, która jest najbliższa ciału - odpowiada za komfort cieplny. Jeżeli kurtka posiada pośrednią warstwę,- jest ona odpowiedzialna za spowolnienie wchłaniania wilgoci. Zwieńczeniem tej konstrukcji jest wierzchnia warstwa wykonana z włókien syntetycznych, która stanowi barierę dla niekorzystnych warunków panujących na zewnątrz.

Softshelle męskie a oddychalność i pochłanianie wilgoci

W budowie odzieży z softshellu na szczególną uwagę zasługuje membrana, którą zwyczajowo określa się za pomocą dwóch wskaźników - stopnia oddychalności oraz wodoszczelności. Wybierając kurtki męskie softshell trzeba mieć jednak na uwadze, że nigdy nie będą one zapewnić całkowitej wodoszczelności - wynika to z faktu, że muszą one przede wszystkim gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza. Taka odzież sprawdzi się podczas wielu okoliczności i jest multifunkcyjna - jeżeli oczekujesz dodatkowej ochrony cieplnej - załóż pod spód polarową bluzę. W ofercie naszego sklepu internetowego Diuneo znajdziesz propozycje od uznanych producentów o światowej renomie, do których należą np. Alpinus czy 4F. Na uwagę zasługują także praktyczne kieszenie, w których pomieścisz wszelkie niezbędne akcesoria. Modele z kapturem zapewnią dodatkową ochronę podczas wiatru czy deszczu. W zapewnieniu większego komfortu część dostępnych propozycji została także wyposażona w listwy przeciwwiatrowe. Polarowe podszycie przekłada się na jeszcze lepsze odczucia podczas noszenia oraz dodatkową warstwę ciepła.

Skorzystaj ze sprawdzonych propozycji na Diuneo

Jeżeli jesteś na etapie wyboru takiej odzieży - sięgaj po przylegające do ciała, ale nie opinające kurtki. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać parametry kurtki męskiej softshell. W naszej ofercie znajdziesz zarówno krótkie softshelle męskie sięgające do bioder, jak i te z dłuższym tyłem, które świetnie ochronią podczas wędrówek w typowo wietrznych warunkach z powodzeniem zastępując przy tym kurtki przejściowe.